KONST / Litografier / Färglitografi 14655011
nr 1465 5011
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Signerad, numrerad 124/265, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 24x47cm, yttermått inklusive ram: 39x65cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 maj 2022
kl 18:06:23
28/4 20:31:52
2.000 kr
2/5 17:10:01
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell